Jdi na obsah Jdi na menu
 


Video z akce Březová 2.2.1991, už je to přesně 20.let!!!

 

     Původně vznikla skupina DIKTÁTOR, to se stalo na přelomu let 1987/8, zkoušelo se na půdě domu v ulici Petra Bezruče v Klášterci nad Ohří, kde měli dům rodiče Jirky Novotného. To byl bubeník, který působil v Kláštereckém hudebním orchestru,  neboť prošel lidovou školou umění. Jenže v příbuzenském stavu s Jardou Panuškou, kterého zase ke kytaře přivedl oblíbený učitel hudební výchovy na 2.ZŠ v Klášterci nad Ohří pan Nechyba se svojí proslulou větou ( "Necancej mi tady Francku") když vás držel za pejzy a pak taky hlavní ovlivnění přišlo na intru v Duchcově  hlavně od Jardy Bicana a sdružení kolem něj. Koupil si elektrickou kytaru zn. Galaxie, nalepil na ní lesklý nápis "HEAD" a  trénoval přes magneťák. Měl štěstí, protože v jeho domě si vyhlédl jedno děvče, v té době již profláklý, Olda Krejčoves (Kollerband, Monkey Business)  a ten, nemaje úniku, musel vždy Jardu navštívit (neboť Jarda bydlel v přízemí a  Andrea ve vrchním patře...)  a pár maličkostí na kytaru ho naučit.

     Slovo dalo slovo a Jarda s Jirkou se dali dohromady a vytvořili svobodné sdružení dvou muzikantů na půdě rodinného domu v ul.Petra Bezruče.

     Jenže dva lidi v Thrash metalové bandě nedělají skupinu a tak se začal shánět basák. A našel se! Byl to "Tabák" Josef FABÍNY. Takovej chlapík (mladík) s dlouhými černými vlasy, vychlastaným hlasem, který skoro vůbec neuměl hrát na basu. Jenže s jeho charisma člověk nepotřebuje vůbec nic.

DIKTÁTOR

A jméno kapely bylo na světě!

Jirka, který dokázal se sluchátky na hlavě a tužkou v ruce celý den zapisovat snad každé vrznutí židličky Larse Ulricha z Metaliky a pak to reprodukovat k potěšení sousedů v celém okolí na své první škopky

Jarda, který cvičil stupnice po celém krku jeho prvního pádla tam a zpět a Iron Maiden (Live afret Dead ) dokázal (díky Jirkovi, který když bubnoval Irony nebo Metaliku, nepotřeboval žádnou trapnou kulisu ostatních muzikantů) přehrát po slepu i třeba ve tři ráno

Tabák, který se do toho všeho tak zabouchl, že se naučil hrát na basu jako Tom Aray ze Slayeru a vytvořil hlavní tvář skupiny, ačkoliv musel často pomáhat tátovi na zahradě..

vznikla tahle skupina..

Hlavní koncerty odehárla na Sokolovsku, kde bylo úžasné publikum, které ukázalo skupině "davovou psychózu" a její vliv na výkon, byť s nohama od škváry, nebo s vazbící kytarou a pak ospalou, ale šťastnou cestu vlakem bez hlasů..

 

     Jenže pak přišla vojna na Jirku a pak na Jardu. Ještě cvíli to nepravidelně fungovalo, ale pak najednou někdo řekl "DOST!" ...

 

Náhledy fotografií ze složky Diktátor

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood Weight Readings Explained

(AWraderrubrent, 8. 10. 2018 9:22)

Compression est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre moelle bat, il pompe le sang par vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pilule-du-week-end/

Strident blood press symptoms

(Asqueesyattisy, 30. 7. 2018 16:47)

Torsion bras de quelqu'un est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre determination bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-internet-canada/

oprava

(Jarda, 29. 7. 2008 1:15)

Já to s vaší pomocí prostě doladím! Jasná věc, že to nemohlo být v 97, to bylo tak v 90´járu. Dík za upozornění.

tajmík

(lospalmos, 28. 7. 2008 14:02)

čus bus ... malá technická ... pošéfuj si trochu roky bo v 97 si v letňáku pod hlavičkou Diktátor už na Headku Galaxie určitě nehrál ... matně vzpomínám na 91 jak jsem si s váma dal dva kousky v rámci politické agitace nejmenované strany hihi a to už jste mám pocit neexistovali .. hudbě zdar Jirka

Diktátor

(Drsný Prsný, 4. 6. 2008 16:00)

jó to byly časy... *100*